Teva pabeidz Actavis Generics pārņemšanu

Pārņemšana stiprina Teva stratēģiju un paver uzņēmumam jaunas iespējas patentbrīvo un specializēto (inovatīvo, bioloģisko) medikamentu jomā, ik dienu strādājot 250 miljonu cilvēku labā

JERUZALEME – (BUSINESS WIRE) – 2016. gada 2. augustā – Teva Pharmaceutical Industries Ltd. (NYSE un TASE: TEVA) un Allergan plc (NYSE: AGN) šodien paziņoja, ka Teva ir pabeigusi Allergan patentbrīvo medikamentu biznesa (Actavis Generics) pārņemšanu.

 

Šajā preses relīzē ir multimediju saturs. Lasiet vairāk šeit:

http://www.businesswire.com/news/home/20160802006666/en/.

 

Šī stratēģiskā pārņemšana apvieno divus patentbrīvo medikamentu uzņēmumus, radot priekšrocības, kas papildina cita citu, paplašinot izpētes un izstrādes iespējas, plānoto un ieviesto produktu klāstu, uzņēmējdarbības ģeogrāfisko areālu, darbības tīklus un kultūras. Iznākums ir spēcīgāka, konkurētspējīgāka Teva – pozīcijās, kas labvēlīgas izaugsmei pasaules tirgus attīstības procesā, iespēju īstenošanai, ko piedāvā ļoti pievilcīgie pasaules un ASV patentbrīvo medikamentu tirgi, kā arī augstākās kvalitātes patentbrīvo medikamentu nodrošināšanai par viskonkurētspējīgākajām cenām, kas ir vērtīgi pacientiem, veselības aprūpes sistēmām un investoriem visā pasaulē.

Actavis Generics pārņemšana notiek laikā, kad Teva ir stiprāka nekā jebkad iepriekš – gan patentbrīvo, gan specializēto (inovatīvo, bioloģisko) medikamentu jomā,” sacīja Teva prezidents un ģenerāldirektors Erezs Vigodmans (Erez Vigodman). “Pārņemot Actavis Generics, mēs radām jaunu Teva ar stipru pamatu, ievērojami uzlabotu finansiālo profilu un daudzpusīgākiem ienākumu avotiem un peļņas plūsmām, kuru pamatu pamats ir spēcīgi produktu izstrādes mehānismi gan patentbrīvo, gan specializēto (inovatīvo, bioloģisko) medikamentu jomā. Sagaidāms, ka šī platforma radīs gan izaugsmi bruto un neto izteiksmē, gan būtisku naudas plūsmu.”

Turpinājumā Vigodmans teica: “Esam pārliecināti, ka prognozētos kopdarbības rezultātus un pieaugumu, kas izriet no šīs pārņemšanas, varam sasniegt mūsu akcionāru labā un Actavis Generics ātri integrēt uzņēmumā Teva. Turklāt, pateicoties mūsu finanšu profila uzlabojumam, ko nodrošina šis darījums, mēs būsim vēl labākā situācijā, gūstot labumu no Teva sasniegumiem izpētes un izstrādes jomā, lai atbalstītu mūsu bruto izaugsmi un paplašinātu mūsu produktu klāstu visās nozares jomās. Spēcīgā, apvienotā uzņēmuma naudas plūsma ļaus mazināt kredītkapitāla īpatsvaru un sniegs mums iespēju turpināt kapitāla asignējumu, koncentrējoties uz mūsu plānoto specializēto (inovatīvo, bioloģisko) medikamentu un produktu klāsta stiprināšanu, kā arī akcionāru peļņas palielināšanu.”

Tagad pēc pārņemšanas reģistrācijai iesniegti 338 produkti, kas gaida ASV Pārtikas un zāļu pārvaldes apstiprinājumu, un Teva ir pirmajā vietā pirmreizējas reģistrācijas iespēju ziņā ar 115 saīsinātās zāļu reģistrācijas iesniegumiem, kas gaida apstiprinājumu ASV. Eiropā pēc zāļu licenču pārdošanas (konkurences likumu dēļ) Teva rīcībā būs plānoto produktu klāsts,

kas var nodrošināt vairāk nekā 5000 jaunu reģistrācijas apliecību visā reģionā. Izaugsmes tirgos Āzijā, Āfrikā, Latīņamerikā, Vidējos Austrumos, Krievijā, NVS un citur Teva ir gaidāmas apmēram 600 jaunas reģistrācijas apliecības. Pavisam 2017. gadā Teva visā pasaulē plāno reģistrēt vairāk nekā 1500 patentbrīvo medikamentu.

Pēdējos desmit gados Teva produkti ļāvuši ASV veselības aprūpes sistēmai ietaupīt apmēram 215 miljardus dolāru. Tagad pēc pārņemšanas šis skaitlis aizvien palielināsies (un vēl straujāk nekā iepriekš).

Teva rīcībā ir vieni no labākajiem līdzekļiem, cilvēkiem un iespējām nozarē. “Mums ir skaidrs pienākums šīs priekšrocības pārvērst rezultātos, kas ir jēgpilni pacientiem, klientiem un kopienām, kam mēs kalpojam, kā arī mūsu akcionāriem,” sacīja Teva Globālā patentbrīvo medikamentu departamenta prezidents un izpilddirektors Zigijs Olafsons (Siggi Olafsson). “Mēs esam apmierināti ar mūsu talantīgajiem jaunajiem kolēģiem no Actavis Generics, ar daudziem augstākā līmeņa zinātniekiem un biznesa vadītājiem.”

 

Lielāks globālais komerciālais aptvērums

Pārņemot Actavis Generics, Teva uzlabo starptautiskās komerciespējas un būtiski uzlabo kā globālos pārdošanas rādītājus, tā izpētes un izstrādes platformas. Piedāvājot piekļuvi pasaulē lielākajam “zāļu skapītim”, kurā ir vairāk nekā 1800 medikamentu un 16 000 produktu, Teva komerciālā klātbūtne tagad aptver 80 valstis, nodrošinot pozīcijas vadošajā trijniekā vairāk nekā 40 tirgos un globāla līdera pozīcijas visos galvenajos pasaules tirgos.

 

Finansiālie uzsvari

Līdz 2019. gada beigām Teva cer sasniegt izmaksu sinerģiju un nodokļu ietaupījumus aptuveni 1,4 miljardu dolāru apmērā ik gadu, izskaužot pārklāšanos un neefektivitāti pasaules mērogā un izmantojot apjoma radīto ietaupījumu.

Allergan plc saņēma 33,43 miljardus naudā un apmēram 100 miljonus Teva akciju.

 

Spēcīga, apvienota globālā vadības komanda un darbinieki ar ilgu pieredzi visās nozares jomās

Abi uzņēmumi kultūras un stratēģijas ziņā ir cieši saderīgi. Teva koncentrēsies uz abu uzņēmumu kompetenču un talantu uzlabošanu. Uzņēmuma kombinēto, paplašināto augstākā līmeņa vadības komandas sastāvā ir vadītāji gan no Teva, gan no Actavis. Komanda veidota tā, lai veicinātu spēcīgu talantu pieplūdi no abiem uzņēmumiem un lai jaunais uzņēmums gūtu peļņu no paplašinātās globālās komerciālās klātbūtnes un Teva kā pasaules patentbrīvo medikamentu līdera kapacitātes pieauguma. Ar šādas struktūras ieviešanu no pirmās dienas uzņēmums spēj nekavējoties maksimāli palielināt izaugsmi visās globālās uzņēmējdarbības jomās.

 

Darbības integrācija un gatavība

Kopš iegādes līguma izsludināšanas 2015. gada jūlijā Teva un Actavis Generics integrācijas komandas uzcītīgi gatavojušas abu uzņēmumu apvienošanas plānu, lai uzreiz pēc darījuma noslēgšanas apvienotais uzņēmums spētu darboties pilnvērtīgi. Šo darbību rezultātā Teva nekavējoties gūs peļņu no priekšrocībām, ko sniedz Actavis Generics iegāde.

“Mūsu spēja veiksmīgi noslēgt šāda mēroga darījumu un būt darboties spējīgiem jau no pirmās dienas ir patiess apliecinājums abu uzņēmumu integrācijas plānošanas komandu uzcītībai,” sacīja Teva galvenais integrācijas vadītājs Ričards Daniels (Richard Daniell). “Tā kā biznesa nepārtrauktība bija galvenais mērķis visā integrācijas procesā, mūsu vadītāji un kolēģi darbu spēj sākt ātri, jo Teva finanšu pamati, darba disciplīna un daudzpusīgā produktu bāze ir ļoti stipra, lai turpinātu mūsu snieguma uzlabošanu.”

 

Par Teva

Teva Pharmaceutical Industries Ltd. (NYSE un TASE: TEVA) ir viens no lielākajiem farmācijas uzņēmumiem pasaulē, kas piedāvā augstas kvalitātes veselības aprūpes risinājumus, kuru centrā ir pacients un kurus ik dienu izmanto miljoniem pacientu. Teva galvenais birojs ir Izraēlā, uzņēmums ir pasaulē lielākais patentbrīvo medikamentu ražotājs, kas izmanto savu portfeli ar vairāk nekā 1800 molekulu nosaukumiem, lai gādātu par plašu patentbrīvo produktu klāstu gandrīz visās ārstniecības nozarēs. Specializēto (inovatīvo, bioloģisko) medikamentu jomā Teva ir viens no pasaulē lielākajiem novatorisko medikamentu ražotājiem centrālās nervu sistēmas traucējumu un arī sāpju ārstēšanai, uzņēmuma piedāvājumā ir plašs elpceļu medikamentu klāsts. Patentbrīvo un specializēto (inovatīvo, bioloģisko) medikamentu iespējas Teva apvieno globālajā izpētes un izstrādes atzarā, lai radītu jaunus veidus, kā apmierināt pacientu nepiepildītās vajadzības, zāļu izstrādes iespējas kombinējot ar ierīcēm, pakalpojumiem un tehnoloģijām. Teva tīrais apgrozījums 2015. gadā bija 19,7 miljardi dolāru. Plašāka informācija atrodama vietnē www.tevapharm.com.  

 

Teva informācijas neatjaunināšanas atruna saskaņā ar ASV 1995. gada Privāto vērtspapīru tiesvedības reformas likumu (Private Secrutities Litigation Reform Act)

Šajā ziņu izlaidumā norādītas prognozes, ko pamato vadības pašreizējie uzskati un sagaidāmie rezultāti saistībā ar vairākiem zināmiem un nezināmiem riskiem un neskaidrībām, kas varētu izraisīt būtiskas atšķirības mūsu rezultātos, sniegumā vai sasniegumos nākotnē, kuri pausti vai uz kuriem netieši norādīts šajās prognozēs. Būtiski faktori, kas varētu izraisīt vai veicināt šādas atšķirības, attiecas uz riskiem, kas saistīti ar mūsu spēju izstrādāt un komercializēt mūsu farmācijas produktus; konkurenci mūsu specializētiem (inovatīviem, bioloģiskiem) produktiem, sevišķi Copaxone® (konkurences dēļ, ko rada perorāli lietojamās alternatīvas un patentbrīvā versija); mūsu spēju pabeigt Allergan plc globālo patentbrīvo farmācijas līdzekļu biznesa (Actavis Generics) pārņemšanu un īstenot paredzamos šādas pārņemšanas labumus (un šo labumu īstenošanas laika izvēli); faktu, ka pēc Actavis Generics pārņemšanas mēs vairāk nekā iepriekš būsim atkarīgi no mūsu patentbrīvo farmācijas līdzekļu biznesa; potenciāliem ierobežojumiem mūsu spējai iesaistīties papildu darījumos vai uzņemties būtiskas papildu parādsaistības, kas mums jāuzņemas, lai finansētu Active Generics iegādi; faktu, ka pēc Actavis Generics pārņemšanas mums kādu laiku būs ievērojami mazāk brīvo naudas līdzekļu nekā iepriekš, ‒ tas var negatīvi ietekmēt mūsu izaugsmes spēju; soda naudu, sodu un citu sankciju, kā arī citu nevēlamu seku iespēju, kas izriet no izmeklēšanas saistībā ar FCPA (Likumu par korupciju ārzemēs), kurā mēs esam iesaistīti, un ar to saistītajām lietām; mūsu spēju sasniegt gaidāmos rezultātus no investīcijām mūsu plānoto specializēto (inovatīvo, bioloģisko) un citu produktu klāstā; mūsu spējas atpazīt un veiksmīgi piedāvāt maksājumus par iegādes mērķiem un reģistrācijas iespējām vai pabeigt un integrēt pārņemšanu; apmēru, kādā ražošanas vai kvalitātes kontroles problēmas kaitē mūsu kā kvalitatīvu produktu ražotāju reputācijai un prasa dārgus pretpasākumus; pastiprinātām valdības pārbaudēm gan ASV, gan Eiropā saistībā ar mūsu patentu samaksas darījumiem; ietekmi, ko uz mums atstāj valūtas svārstības un ierobežojumi, kā arī kredītriski; mūsu patentu, konfidencialitātes līgumu un citu pasākumu efektivitāti, kas paredzēti mūsu intelektuālā īpašuma tiesību aizsardzībai attiecībā uz mūsu specializētiem (inovatīviem, bioloģiskiem) medikamentiem; veselības aprūpes uzraudzības, farmācijas līdzekļu cenu, kompensācijas un pieejamības reformu sekām; mūsu patentbrīvo medikamentu konkurenci – gan citu farmācijas uzņēmumu, gan valdības cenu politikas radītā spiediena pieauguma dēļ; izmeklēšanu, ko valdība veic attiecībā uz mūsu pārdošanas un mārketinga praksi, sevišķi attiecībā uz mūsu specializēto (inovatīvo, bioloģisko) medikamentu farmācijas līdzekļiem; nevēlamām sekām, ko izraisījusi politiska vai ekonomiska nestabilitāte, apjomīga karadarbība vai terorisma akti pret būtiskiem mūsu globālās uzņēmējdarbības centriem; iejaukšanos mūsu piegādes ķēdē vai problēmām ar iekšējo vai trešo pušu informācijas tehnoloģiju sistēmām, kas negatīvi ietekmē mūsu sarežģītos ražošanas procesus; būtiskiem traucējumiem mūsu informācijas tehnoloģiju sistēmās vai mūsu datu drošības pārkāpumiem; konkurenci mūsu specializēto (inovatīvo, bioloģisko) medikamentu farmācijas līdzekļu biznesam, ko rada uzņēmumi ar lielākiem resursiem un iespējām; ietekmi, ko rada mūsu izplatītāju un klientu apvienošana; samazinātām iespējām iegūt ekskluzīvas pārdošanas tiesības būtiskiem jauniem patentbrīvajiem produktiem ASV tirgū; potenciālām saistībām ASV, Eiropā un citos tirgos patentbrīvo produktu pārdošanas dēļ pirms galīgas patentu prāvu atrisināšanas; iespēju saskarties ar pretenzijām par produktatbildību, ko nesedz apdrošināšana; neizdošanos galvenā personāla nolīgšanā vai noturēšanā, papildu izpildlomu vai vadības talantu pievilināšanā; gadījumus, kad mums neizdodas izpildīt sarežģītos Medicare un Medicaid ziņošanas un maksāšanas pienākumus; būtiskām maksām par bojājumiem, kas saistīti ar nemateriālajiem aktīviem, uzņēmuma prestižu un īpašumu, rūpnīcām un aprīkojumu; aizņemto līdzekļu īpatsvara palielināšanas sekām un no tās izrietošo atkarību no piekļuves kapitāla tirgiem; potenciālu būtisku nodokļu saistību palielināšanos; ietekmi uz mūsu vispārējo faktisko nodokļu likmi, ko rada valdības programmu vai nodokļu atvieglojumu pārtraukšana vai izbeigšanās vai arī izmaiņas uzņēmējdarbībā; variācijām patentu likumos, kas var negatīvi ietekmēt mūsu spēju ražot produktus visefektīvākajā veidā; vides riskiem un citiem faktoriem, kas minēti ikgadējā ziņojumā par 20-F veidlapu gadam, kurš beidzās 2015. gada

31.decembrī, un citos dokumentos, kas ir ASV Vērtspapīru un biržas komisijas rīcībā.Informācija prognozētajos apgalvojumos attiecas tikai uz datumu, kurā tie izveidoti, un mēs neuzņemamies atjaunot vai labot nevienu prognozēto apgalvojumu vai citu informāciju nedz jaunu datu, nedz nākotnes notikumu, nedz citu iemeslu dēļ.

 

Avota versija aplūkojama vietnē businesswire.com:

http://www.businesswire.com/news/home/20160802006666/en/  

Avots: Teva Pharmaceutical Industries Ltd.

 

Teva Pharmaceutical Industries Ltd.

starptautisko attiecību kontaktpersonas:

Kevins S. Mannikss (Kevin C. Mannix), ASV, 215 591 8912

Rans Mīrs (Ran Meir), ASV, 215 591 3033

Tomers Amitajs (Tomer Amitai), Izraēla, 972 (3) 926 7656 vai

sabiedrisko attiecību kontaktpersonas:

Irisa Beka Kodnere (Iris Beck Codner), Izraēla, 972 (3) 926 7687

Denīze Bredlija (Denise Bradley), ASV, 215 591 -8974