Izpēte un attīstība

​Kopš UAB Sicor Biotech dibināšanas uzņēmumam vienmēr bijusi Izpētes un attīstības (R&D) nodaļa. Šajā periodā iegūta plaša pieredze rekombinēto olbaltumvielu ražošanas tehnoloģiju izstrādē un izmantošanā biofarmācijas nozares mērķiem.

Mūsu R&D speciālisti ir eksperti bioķīmijā, bioloģijā, mikrobioloģijā, ģenētikā, ķīmijā, bioinženierijā un dabas zinātnē. Pašlaik R&D pūliņi vērsti uz bioloģisko molekulu raksturošanu un stabilitātes pētījumiem, kā arī uz olbaltumvielu rektificēšanu un formulēšanu – uzdevumiem, kuru izpildei nepieciešama augstākā līmeņa zinātniskā kvalifikācija un sarežģīta specializētā aparatūra. Tieši tāpēc nodaļa vada lielu laboratoriju, kurā pēta olbaltumvielu stabilitāti un strukturālās īpašības, olbaltumvielu rektifikāciju, citas ražošanas tehnoloģijas un izstrādā saistītas analītiskās metodes.
 
Galvenie R&D mērķi aptver plašu zinātnisko un lietišķo risinājumu loku – šeit mēs izstrādājam efektīvas farmaceitisko vielu un produktu ražošanas tehnoloģijas, definējam šos procesus līdz pat to smalkākajai detaļai un izstrādājam analītiskos procesus, kas pēc tam sniedz iespēju analizēt olbaltumvielu struktūru mērķa rekombinētajām terapeitiskajām olbaltumvielām, kā arī to kvalitatīvās un kvantitatīvās īpašības. Sicor Biotech R&D nodaļa izstrādā arī biofarmaceitiskos formulējumus, nodrošinot olbaltumvielu ilgtermiņa stabilitāti.
 
 
   
  
Lai nodrošinātu ciešāku sadarbību ar biofarmaceitisko ražotni Lietuvā, šobrīd tiek veidots jauns R&D komplekss Molėtų ielā Viļņā. Ar jaunā kompleksa palīdzību varēs plašāk dalīties tā infrastruktūrā un pieredzē, lai efektīvāk izmantotu ražošanas kapacitāti un pilnveidotu ražošanas procesus, kā arī atbalstītu nākotnes tehnoloģijas.
R&D nodaļa cieši sadarbojas ar Teva izpētes vienībām un rūpnīcām Izraēlā, ASV un citās valstīs.
 
 
2004. gadā uzņēmumam Sicor Biotech par darbiem izpētes un lietišķo pētījumu jomā piešķīra nacionālo zinātnes balvu (National Science Prize), kas Lietuvā ir augstākais apbalvojums zinātnē.
 
2008. gadā uzņēmumam piešķīra balvu „Dzīvības koks” („Tree of Life”) par zinātnes lietojumiem uzņēmējdarbībā.
 
2008. gadā UAB Sicor Biotech pretendēja uz Zviedrijas apbalvojumu uzņēmējdarbībā (Swedish Business Award) nominācijā „Gada inovācija”.