Latvija

BUJ par medikamentiem

Kā es varu sazināties ar uzņēmumu Teva, ja man ir radušies jautājumi par medikamentiem, ko lietoju?
  • Mūsu filiāle Latvijā palīdzēs atbildēt uz jautājumiem par medikamentu piegādi un pieejamību. Sazinieties ar mums, zvanot uz +37167323666 vai rakstot uz tevalatvia@teva.lv.
  • Ja vēlaties, varat uzdot vispārīgu jautājumu, izmantojot šo vietni – vienkārši noklikšķiniet uz „Sazināties ar mums” un aizpildiet īso veidlapu.
  • Ja jūsu jautājums ir saistīts ar aizdomām par iespējamu blakni, lūdzu, iesniedziet ziņojumu par nevēlamu notikumu, rakstot uz reaction@teva.lv.
Kā man rīkoties, ja medikamentu lietošanas rezultātā radušās blaknes vai nevēlami notikumi?

Ja domājat, ka medikamentu, tostarp bezrecepšu vai medicīnas ierīču, lietošanas rezultātā esat piedzīvojis blakni vai neparedzētu reakciju, iesakām jums pēc iespējas ātrāk konsultēties ar ārstu vai farmaceitu.

Lai mēs varētu pastāvīgi pārraudzīt savu produktu lietošanas drošību, ziņojiet mums par blakni, izmantojot nevēlama notikuma ziņojuma veidlapu, kas atrodama vietnes sadaļā „Sazinieties ar mums”.

Esmu pazaudējis lietošanas instrukciju, kas atradās manā medikamentu kastītē. Kā es varētu saņemt citu?

Lai mēs varētu jums palīdzēt, lūdzu, sazinieties ar mums, zvanot  uz +37167323666 vai rakstot uz tevalatvia@teva.lv.

Esmu noraizējies, ka mani recepšu medikamenti varētu nevēlami mijiedarboties ar citiem manis lietotajiem recepšu medikamentiem vai augus saturošiem uztura bagātinātājiem. Kā varu uzzināt, vai ir droši turpināt tos lietot?

Jūsu recepšu medikamentu lietošanas instrukcijā var būt informācija par to, ko drīkst un ko nedrīkst lietot kopā ar šiem medikamentiem. Ja jūs tomēr vēl nejūtaties pārliecināts, mēs iesakām jums sazināties ar veselības aprūpes speciālistu, kurš jums parakstīja šos medikamentus, vai arī konsultēties ar farmaceitu.

Man ir grūti norīt tabletes/kapsulas. Vai drīkstu saberzt tabletes vai atvērt kapsulas un iejaukt to saturu ēdienā/dzērienā?

Mēs neiesakām saberzt tabletes vai atvērt kapsulas, ja vien medikamentiem pievienotajā lietošanas instrukcijā nav īpaši norādīts, ka to drīkst darīt. Tabletes saberšana vai kapsulas iztukšošana var mainīt medikamenta iedarbību, kā arī ietekmēt tā lietošanas drošumu un efektivitāti. Ja jums ir grūti norīt tabletes/kapsulas, jums to vajadzētu apspriest ar ārstu vai farmaceitu.

Manai draudzenei ir tāda pati slimība kā man. Vai drīkstu viņai iedot savus rezerves medikamentus?

Nekādā gadījumā nedodiet citam cilvēkam medikamentus, kas ir parakstīti jums. Tas šim cilvēkam var nodarīt kaitējumu pat tad, ja simptomi ir tieši tādi paši kā jums. 

Kā atbrīvoties no medikamentiem, kas man vairs nav vajadzīgi?

Neizmetiet zāles kanalizācijā vai sadzīves atkritumos. Vaicājiet farmaceitam, kā izmest zāles, kuras vairs nelietojat. Šie pasākumi palīdzēs aizsargāt apkārtējo vidi.

Kāda ir atšķirība starp recepšu un bezrecepšu medikamentiem?

Recepšu medikamentus aptiekā iespējams iegādāties, tikai uzrādot ārsta parakstītu recepti.
Bezrecepšu medikamentus var iegādāties bez ārsta izsniegtas receptes, un tie bieži vien ir farmaceita pārziņā.  Tomēr atkarībā no medikamenta ir iespējami arī tā iegādes ierobežojumi.

Esmu dzirdējis, ka varētu būt radusies man vajadzīgo medikamentu piegādes problēma. Kā man rīkoties, ja nevaru saņemt man izrakstītos, regulāri lietojamos medikamentus?

Sazinieties ar savu farmaceitu pirms nākamās receptes saņemšanas vai arī ar uzņēmuma Teva Latvijas filiāli, zvanot uz +37167323666 vai rakstot uz tevalatvia@teva.lv. Ja radušās problēmas, iegādājoties izrakstītos, regulāri lietojamos Teva medikamentus, konsultējieties ar savu veselības aprūpes speciālistu vai farmaceitu par alternatīvu piegādi vai ārstēšanu.

Es nesaprotu medikamenta lietošanas pamācību. Ko man darīt?

Ja jūs nesaprotat mutiskos norādījumus vai arī zāļu iepakojumam pievienotā instrukcija šķiet neskaidra, palūdziet farmaceitam to vēlreiz paskaidrot. Jūs pat varat palūgt, lai viņš/a jums norādījumus uzraksta. Nebaidieties jautāt atkārtoti! Pareiza medikamentu lietošana ir svarīga jūsu veselībai.

Ko man darīt, ja man šķiet, ka medikamenti neiedarbojas pareizi?

Ja esat sācis lietot jaunus medikamentus, iesakām jums pēc iespējas ātrāk konsultēties ar veselības aprūpes speciālistu (medmāsu, ārstu vai farmaceitu) par izrakstīto medikamentu lietošanas rezultātiem. 
Jums arī vajadzētu ziņot par iedarbības trūkumu, izmantojot nevēlama notikuma ziņojuma veidlapu, kas atrodama vietnes sadaļā „Sazinieties ar mums”.