1. Rūpes par veselību
  2. Visi stāsti
  3. 5 pārsteidzošas lietas, kas padara migrēnas lēkmes smagākas

5 pārsteidzošas lietas, kas padara migrēnas lēkmes smagākas

Getty Images / DmitriyTitov

Man ir plašs migrēnas lēkmju izraisītāju saraksts. Lietas, kas man visbiežāk izraisa migrēnas lēkmes, ir miega trūkums, stress, izlaistas ēdienreizes, dehidratācija, piena produktu lietošana uzturā vai jebkas, kas satur daudz cukura, nepietiekamas atpūtas pauzes dienas laikā un lidojumi.

Papildus šiem migrēnas izraisītājiem, es piedzīvoju migrēnas lēkmes neparastu izraisītāju dēļ. Tie varētu jūs pārsteigt.

Tālāk aprakstīšu dažas no šīm pārsteidzošajām lietām, kas padara manas migrēnas lēkmes smagākas.

1. Sportošana

Vai zināt to sajūtu, kad tikko esat pabeidzis lielisku treniņu, enerģija plūst cauri ķermenim, un jūs pārņem satraukums par to, ka esat paveicis kaut ko pozitīvu? Es zinu.

Es mēdzu dievināt sajūtu pēc pabeigta treniņa. Es jutos enerģijas piepildīta visu turpmāko dienu vai nakti.

Diemžēl šo sajūtu neesmu piedzīvojusi jau vairākus gadus. Migrēnas dēļ pēc treniņa mani pārņem nogurums, kas man liek sajusties tā, it kā es knapi spētu piecelties.

Galva kļūst smaga un ir sajūta, ka tā tiek vilkta uz leju. Tad sāk pārņemt sāpes. Es sajūtu asas sāpes ap acs dobumiem un pakausī.

Tā vietā, lai pēc treniņa justos pacilāta, es jūtos izsmelta. Tas notiek pēc skriešanas vai aerobikas, kā arī pēc nodarbības uz velotrenažiera un pēc vingrojumiem, kuros ir kardio treniņa elementi. Tamdēļ es – bijusī koledžas vieglatlēte – vairs nevaru paskriet ilgāk par pāris minūtēm.

Kā es ar to tieku galā? Esmu atradusi citus treniņu veidus, kas ir efektīvi, bet tajā pašā laikā neveicina manu sāpju rašanos. Joga (pat karstā joga) un pilates, izmantojot atbalsta ierīci, ļauj man izpildīt vingrojumus, nebaidoties no sāpju parādīšanās. Viens gan jāievēro – man ir jāizvairās no vingrinājumiem, kuros jāatbalstās uz rokām, vai kustībām, kas rada papildu spiedienu galvā, – jo spiediens ir galvenais sāpju rašanās cēlonis. Karstās jogas nodarbības laikā es mierīgi varu svīst bez jebkādām problēmām.

Jāatzīmē, ka tas, kas der man (vai nav man piemērots), var atšķirties no tā, kas der vai neder citiem, kuri slimo ar hronisku migrēnu.

2. Zems stresa līmenis

Jūs droši vien domājat, ka migrēnas lēkmes izraisa vissaspringtākie manas dzīves notikumi. Patiesībā es esmu atklājusi, ka manas migrēnas lēkmes sākas tad, kad vissaspringtākie dzīves notikumi ir beigušies.

Tā bija, kad mācījos skolā. Nokārtojot pēdējo eksāmenu, sākās migrēnas lēkme. Līdzīgi migrēna vienmēr sākas pēc smagas darba nedēļas vai sarežģījumiem personīgajā dzīvē.

Bieži vien šīs situācijas ir neizbēgamas. Šādos brīžos es cenšos koncentrēties uz elpošanas vingrinājumiem un pierakstīt savas sajūtas, lai atbrīvotos no raizēm.

3. Barometriskā spiediena maiņa

Tas varētu šķist dīvaini, bet laika apstākļu maiņa var izraisīt migrēnas lēkmi.

Lielākoties es varu sajust lietus tuvošanos vai temperatūras maiņu, sajūtot spiediena maiņu galvā. Dažreiz pat dienu iepriekš es jau jūtu, ka kaut kas tuvojas. Pasliktinoties laikam vai temperatūrai paaugstinoties par 10 līdz 15 grādiem, sākas jauna migrēnas lēkme.

Tādēļ es bieži izvairos no laika ziņām.

4. Smaržas un odekolons

Nekas nevar būt ļaunāk kā iekļūt kādas personas smaržu mākonī vai nejauši ieiet veikala smaržu nodaļā. Pat noiešana garām smaržu veikalam var radīt apdraudējumu man. Smaržas uzreiz var izraisīt migrēnas lēkmi, vai pastiprināt esošās sāpes.

Esmu diezgan jutīga pret smaržām. Tādēļ es vēršos ar lūgumu pie apkārtesošajiem cilvēkiem, lai tie nelietotu specifiskas smaržas. Es lūdzu arī nededzināt sveces, man klātesot.

Braucot ar metro, es bieži vien esmu spiesta aizsegt seju, jo kāds no blakus esošajiem cilvēkiem ir pārāk sasmaržojies.

5. Spožas, dzeltenas un mirgojošas gaismas

Es mīlu tumsu. Cik vien iespējams, es izvairos no spilgti dzeltena apgaismojuma un spožām gaismām. Tāpat kā mans deguns ir ļoti jutīgs pret smaržām, arī manas acis ir jutīgas pret gaismu – tas viss migrēnas dēļ.

Kad redzu ātrās palīdzības mašīnu braucot pa ielu vai pat mirgojošu velosipēda lampiņu, man ir jāaizsedz acis. Mirgošana acīs turpinās pat tad, kad acis ir aizvērtas.

Arī gaisma no elektroniskajām ierīcēm rada apgrūtinājumu galvai. Tādēļ mans telefons, dators un televizora ekrāns ir iestatīts uz zemāko spilgtuma līmeni. Papildu aizsardzībai no gaismas esmu pat uzlikusi uz sava datora monitora ekrāna aizsargu.

Citiem cilvēkiem arī ir pārsteidzoši migrēnas izraisītāji.

Rakstot šo rakstu, es no sava Instagram konta tiešsaistē noskaidroju no cilvēkiem par tām pārsteidzošajām lietām, kas viņiem izraisa migrēnu.

Citiem cilvēkiem migrēnu var izraisīt, piemēram, atrašanās guļus stāvoklī, saule, augstas temperatūras, atkārtojošies trokšņi, dziļš miegs, lietus, ilgi auto braucieni, alus, lēkšana, zirgastes, dūmi, laimi, sagatavota gaļa līdzņemšanai, sekss un baltā šokolāde.

Ir skaidrs, ka izraisītāju klāsts ir gana plašs. Ir svarīgi, ka mēs katrs respektējam cita migrēnas ierosinātājus, neatkarīgi no tā, kas tie ir. Un, protams, ideālā gadījumā, varbūt mēs varētu vienoties pārtraukt smaržu lietošanu to cilvēku tuvumā, kuriem ir migrēna.

    Šis raksts man šķita:

    Dalies ar šo lapu:


    Jums varētu interesēt...

    Kā es darbā apspriežu tēmu par savu migrēnu

    Daniela Ņūporta Fančera
    Lasīt vairāk

    Migrēnas sāpju paciešanas briesmas

    Lasīt vairāk

    Darbs ar migrēnu: Zināt, kad ir laiks apstāties

    Deizija Svafere
    Lasīt vairāk
     
    Back to top button