1. Rūpes par veselību
  2. Autori
  3. Barbara Stenslande
Barbara Stenslande

Barbara Stenslande

Barbara Stenslande ir rakstniece, blogere, celtniecības projektu vadītāja un nepilna laika doktorante. Viņa ir dzimusi Skotijā, taču tagad dzīvo Dienvidvelsā, Apvienotajā Karalistē. Kopš 2012. gada Barbara raksta emuāru par savu dzīvi ar multiplo sklerozi, par savu dēlu, kuru viņa dēvē par Pusaudzi un kurš tagad mācās universitātē, un par jebko citu, kas viņai mēdz ienākt prātā. Nesen viņa pabeidza maģistra studijas radošajā rakstīšanā Kārdifas Metropolitēna universitātē (Cardiff Metropolitan University) un nolēma vēlreiz izjust nesaudzīgo dienas ritmu un bezmiega naktis, šoreiz uzsākot doktorantūras studijas tajā pašā jomā.

Kas ir Barbara?

Barbara Stenslande ir rakstniece, blogere, celtniecības projektu vadītāja un nepilna laika doktorante. Viņa ir dzimusi Skotijā, taču tagad dzīvo Dienvidvelsā, Apvienotajā Karalistē.

Kopš 2012. gada Barbara raksta emuāru par savu dzīvi ar multiplo sklerozi, par savu dēlu, kuru viņa dēvē par Pusaudzi un kurš tagad mācās universitātē, un par jebko citu, kas viņai mēdz ienākt prātā. Nesen viņa pabeidza maģistra studijas radošajā rakstīšanā Kārdifas Metropolitēna universitātē (Cardiff Metropolitan University) un nolēma vēlreiz izjust nesaudzīgo dienas ritmu un bezmiega naktis, šoreiz uzsākot doktorantūras studijas tajā pašā jomā.

Viņas grāmata “Stumbling In Flats” tika iekļauta starptautiskās balvas International Rubery Book Award 2015 pretendentu sarakstā, un viņas maģistra disertācijas novele tika iekļauta 2017. gada Ekseteras stāstu balvas (Exeter Story Prize) pretendentu sarakstā.

Brīvajā laikā viņu bieži var atrast, laiskojoties pie Netflix izlasēm, klīstot pa kafejnīcām “iedvesmas meklējumos” un malkojot sojas latte, kā arī tiekoties ar draugiem, kas viņu atbalstījuši no paša sākuma. Ak, jā, un viņai patīk dārgas sveces un suvenīru veikali muzejos.

Īss situācijas apraksts - pieredze ar MS

Es sāku izjust multiplās sklerozes simptomus 2011. gadā un to diagnosticēja 2012. gadā. Tā sākās pēkšņi, bez jebkāda brīdinājuma, apgriežot visu manu dzīvi kājām gaisā. Es ne tikai zaudēju savu partneri, bet arī darbu. Mani atlaida no darba, jo mani uzskatīja par “traucēkli”, tāpēc man nācās ne tikai samierināties ar multiplo sklerozi, bet gan arī tiesāties par netaisnīgu atlaišanu.

Es uzvarēju šajā lietā, un kopš tā laika esmu kļuvusi par kaislīgu cīnītāju par invalīdu tiesībām, jo īpaši attiecībā uz multiplo sklerozi. 2017. gadā es biju viena no finālistēm uz Multiplās sklerozes biedrības balvu “Gada cīnītājs par tiesībām”.

Bieži vien manu darbošanos aizkavē simptomi– nogurums, nespēja kontrolēt atbalstu uz pēdām, līdzsvara un staigāšanas problēmas. Kad es jūtos pietiekami labi, es turpinu aktīvi strādāt. Vienmēr paturu prātā, ka mans tētis nomira 1978. gadā 35 gadu vecumā no multiplās sklerozes izraisītajām komplikācijām. Man ir tik ļoti paveicies, ka man ir iespēja saņemt ārstēšanu un atbalstu, kas tajos laikos vispār nebija iespējams.

2016. gada pavasarī mani uzaicināja būt par konsultantu īsfilmā par multiplo sklerozi “Spoon Fed”. Lomās bija Leslijs Šarps (Lesley Sharp) (zināms no filmām “Skots un Beilijs”, “Visu vai neko”) un Džozefs Mouls (Joseph Mawle) (“Troņu spēles”), un man bija iespēja piedalīties nelielā ainā, kurā bija redzama arī mana grāmata.

Nesen kļuvu arī par Velsas invalīdu vēstnieku #IAmEmbolden, vēršot uzmanību, lai Velsā gan sievietes, gan meitenes ar invaliditāti vai kurlumu turpinātu mācīties.

Paralēli tam, ka piedalos vairāku organizāciju akadēmiskajos pētījumos kā pacientu pārstāvis, es rakstu daudzām tīmekļa vietnēm un uzņēmumiem. Mani par invaliditāti intervēja Velsas ziņu kanāls BBC Wales un Velsas radio BBC Radio Wales. Esmu bijusi redzama un pieminēta daudzos laikrakstos. Pamanītākās kampaņas bija pret taksistiem, kuri atteicās vest nelielas distances, kā arī pret necilvēcīgo personiskās neatkarības apmaksas sistēmu jeb tā dēvēto labklājības pabalstu (Personal Independence Payment system).

Emuārs: https://stumblinginflats.com/

Sociālie mediji:

Twitter : 5,4 tūkstoši sekotāji

NPS-LV-NP-00056

Sazinies ar Barbara:


Raksta autors Barbara

Multiplās sklerozes izraisīts nogurums: nevis attaisnojums, bet gan iemesls, lai gulētu

Barbara Stenslande
Lasīt vairāk
Barbara Stensalnde

Ķermeņa pozitīvisms un multiplā skleroze: sava ķermeņa iemīlēšana

Barbara Stenslande
Lasīt vairāk

9 lietas, ko neviens nestāsta par multiplo sklerozi

Barbara Stenslande
Lasīt vairāk
 
Back to top button