Skip to main content

Slimnīcas saņēmušas farmācijas kompānijas Teva ziedotās Hydroxychloroquine Sulfate tabletes cīņai pret Covid-19

Farmācijas kompānijas Teva Baltics ziedotās zāles cīņai pret Covid-19 ir piegādātas Latvijas Infektoloģijas centram, kas saņēmis 1800 tabletes un P.Stradiņa Klīniskās Universitātes slimnīcai, kas saņēmusi 600 tabletes.

Hidrohlorokvīna sulfāta tabletes tiek lietotas malārijas, sistēmiskās sarkanās vilkēdes un reimatiskā artrīta ārstēšanā, un varētu būt efektīvas arī cīņā pret Covid-19. Vairākās Eiropas valstīs šīs zāles tiek rekomendētas smagu vai vidēji smagu Covid-19 slimnieku ārstēšanai. Šīs zāles ir iekļautas īpaši pieprasīto medicīnas preču sarakstā cīņā pret Covid-19 daudzās valstīs, ieskaitot Baltijas valstis. Medikamentu ziedojums saskaņots ar LR Veselības Ministriju.

“Ziedojums ar Hidrohlorokvīna sulfāta tabletēm Covid-19 slimnieku ārstēšanai jau šobrīd ir pieejams Latvijas ārstiem. Šobrīd turpinās intensīva izpēte, lai gūtu apstiprinājumu iepriekšējiem pozitīvajiem novērojumiem par šo zāļu efektivitāti cīņā ar Covid-19 infekciju,” informē Agita Birnbauma, Teva Baltics ģenerāldirektore. “Tiklīdz parādījās rezultāti, kas liecina par Hidrohlorokvīna sulfāta potenciālu efektivitāti, Teva nodrošināja papildus izejvielas un resursus, lai varētu paātrināt ražošanu un sākt tūlītēju saražoto medikamentu izplatīšanu. Priecājos, ka varam palīdzēt,” piebilst Agita Birnbauma.

Turpinoties Covid-19 izplatībai, Teva cenšas nodrošināt pietiekamu daudzumu zāļu miljoniem Covid-19 slimnieku visā pasaulē. Ar vairumtirgotāju starpniecību Teva ziedo miljoniem tablešu slimnīcām dažādās valstīs. Amerikas Savienotajās Valstīs līdz 31. martam tika ziedoti 6 miljoni tablešu, un, piemērojoties straujajam zāļu pieprasījumam cīņai ar Covid-19, vēl vairāk nekā 10 miljoni tablešu tiks ziedoti tuvākā mēneša laikā.

Eiropas Zāļu aģentūra (European Medicines Agency, EMA) un ASV Pārtikas un zāļu pārvalde (US Food and Drug Administration, FDA) ir apstiprinājušas šo zāļu efektivitāti malārijas, sistēmiskās sarkanās vilkēdes un reimatiskā artrīta ārstēšanai, un šobrīd turpinās pētījumi par zāļu efektivitāti arī pret koronavīrusu. Tāpat Teva izvērtē savu pārējo medikamentu klāstu, lai izvērtētu iespēju piegādāt arī citus preparātus, kas varētu palīdzēt Covid-19 krīzes risināšanā.

Par Teva

Teva mērķis ir uzlabot pacientu dzīvi, nodrošinot viņiem kvalitatīvus medikamentus. Baltijas reģionā Teva strādā gan kā zāļu ražotājs, gan izplatītājs. Esam lepni būt ne tikai lielākais ģenērisko zāļu nodrošinātājs Baltijā – katrs 10-tais pacients Baltijas valstīs tiek ārstēts ar Teva ražotām recepšu zālēm –, bet arī ražot un eksportēt produktus uz vairāk nekā 50 valstīm, tajā skaitā uz Eiropas Savienības valstīm, Amerikas Savienotajām Valstīm un Japānu,“ informē Agita Birnbauma, Teva Baltics ģenerāldirektore.

Teva Pharmaceutical Industries Ltd. (NYSE and TASE: TEVA) jau vairāk nekā gadsimtu attīsta un ražo medikamentus, lai uzlabotu cilvēku dzīvi. Teva ir līderis globālajā ģenērisko un specializētu inovatīvo medikamentu tirgū – kopsummā ražojot vairāk nekā trīs ar pusi tūkstošu (3500) produktu gandrīz visās ārstniecības terapiju nozarēs. Ap 200 miljoniem cilvēku visdažādākajās pasaules vietās lieto Teva medikamentus katru dienu, un to nodrošina viena no pasaules lielākajām un sarežģītākajām piegādes ķēdēm farmācijas industrijā. Mēs esam ne tikai spēcīgi pārstāvji ģenērisko zāļu jomā, esam arī svarīgi spēlētāji zāļu izpētes procesā, un papildinām savu zāļu portfeli ar dažādiem specializētiem inovatīviem medikamentiem un biofarmācijas produktiem. Vairāk informācijas: www.tevapharm.com.

Dalies ar šo lapu:

Jums varētu interesēt...

Teva 2017. gada ziņojumā par sociālo ietekmi izceļ savus galvenos sasniegumus

Teva 2017. gada ziņojumā par sociālo ietekmi izceļ savus galvenos sasniegumus

“Teva Baltics” plāno aktīvu globālās ESG stratēģijas ieviešanu vietējā līmenī

“Teva Baltics” plāno aktīvu globālās ESG stratēģijas ieviešanu vietējā līmenī

Būt līderiem - tā ir liela atbildība par pacientiem

Būt līderiem - tā ir liela atbildība par pacientiem

Farmaceitu un aprūpētāju sadarbība Kanādā

Farmaceitu un aprūpētāju sadarbība Kanādā

Pacientu atbalsts neaprobežojas ar palīdzību fizisku simptomu gadījumā

Pacientu atbalsts neaprobežojas ar palīdzību fizisku simptomu gadījumā