“Teva Baltics” plāno aktīvu globālās ESG stratēģijas ieviešanu vietējā līmenī

Vides, sociālie un pārvaldības kritēriji (ESG) “Teva” nozīmē veselības un taisnīguma sekmēšanu gan ar mūsu medikamentu palīdzību, gan visā mūsu uzņēmumā kopumā, mūsu darbību un produktu ietekmes uz planētu iespējamu samazināšanu un mūsu labāko centienu veltīšanu kvalitātei, ētikai un pārredzamībai.

Globālā perspektīva

Vides, sociālie un pārvaldības kritēriji (ESG) “Teva” nozīmē veselības un taisnīguma sekmēšanu gan ar mūsu medikamentu palīdzību, gan visā mūsu uzņēmumā kopumā, mūsu darbību un produktu ietekmes uz planētu iespējamu samazināšanu un mūsu labāko centienu veltīšanu kvalitātei, ētikai un pārredzamībai.

2021. gada novembrī “Teva” kļuva par pirmo farmācijas uzņēmumu, kas emitēja ar ilgtspēju saistītas obligācijas, piesaistot tās diviem mērķiem – klimatam un medicīnas pieejamībai.

2022. gadā “Teva Pharmaceutical Industries Ltd" publicēja Vides, sociālo un pārvaldības kritēriju (ESG) 2021. gada progresa ziņojumu, kurā izklāstīja uzņēmuma centienus sekmēt veselību un taisnīgumu, iespējami samazināt ietekmi uz planētu un veltīt savu darbību kvalitātei, ētikai un pārredzamībai.

“ESG skar visus “Teva” darbiniekus, un šis ziņojums atspoguļo visu mūsu darbinieku kopējo ieguldījumu,” saka “Teva” viceprezidents Marks Sabags (Mark Sabag). Un mēs varam tikai piekrist.

“Teva Baltics” aktīvi iesaistās vietējo iniciatīvu īstenošanā, jau vairākus gadus popularizējot tīru, veselīgu un atbildīgu uzņēmējdarbības vidi vietējā organizācijā, un darīs to vēl vairāk turpmākajos gados.

Dažādība un iekļaušana

“Teva” rūpju par dažādību un iekļaušanu pamatā ir pamatvērtības “Rūpes” un “Darām kopā”. Mums kā starptautiskam uzņēmumam ir laimējies piesaistīt katras kultūras, etniskās izcelsmes, reliģijas, dzimumidentitātes, rases, seksuālās orientācijas, vecuma un spēju cilvēkus.

Mēs mudinām savus cilvēkus ņemt līdzi uz darbu savu īsto patību un pilnībā īstenot savu potenciālu, jo mēs ticam, ka mūsu uzņēmuma panākumi ir atkarīgi no mūsu unikālo balsu un spēju daudzveidīgā apkopojuma.

“Teva Baltics” ar lepnumu ziņo, ka kopš 2021. gada decembra sievietes veido, attiecīgi 77 % no 84 darbiniekiem komerciālajā nodaļā un 64 % no 137 darbiniekiem ražotnē. Turklāt sievietes ieņem 82 % vadošo amatu komerciālajā nodaļā un 57 % vadošo amatu ražotnē.

Sociālās iniciatīvas

Īpašas pieminēšanas vērti ir sociālās atbildības projekti, kas ir darbinieku ierosināti un tiek īstenoti katru gadu oktobrī un novembrī. Šajos projektos dažādu nodaļu darbinieki ir aicināti nākt klajā ar idejām, kā palīdzēt kādam, kuram veicies mazāk. Tikai daži lieliski piemēri ir:

  • Palīdzība vecākiem cilvēkiem sagādāt viņiem vajadzīgās lietas (pat ledusskapi)
  • Asins ziedošana
  • Ziedojumi dzīvnieku patversmēm un suņu izvešana pastaigā

Turklāt mēs domājam par saviem darbiniekiem, palīdzot viņiem tikt galā ar darba un ģimenes dzīvi pandēmijas laikā un nodrošinot viņiem pastāvīgas mācības un izaugsmi.

Vides iniciatīvas

Viļņas ražotne īstenojusi vairākus nozīmīgus pasākumus emisiju, notekūdeņu un atkritumu samazināšanai, kas devuši vairākus skaidri redzamus un taustāmus rezultātus, piemēram:

  • gadā (salīdzinot ar 2019. gadu) kopējais atkritumu daudzums samazinājās par 25 % (vai par 28 tonnām atkritumu mazāk)
  • Sadzīves atkritumi vien samazinājās par 78 % (-24,2 tonnas), pateicoties efektīvai atkritumu šķirošanai
  • Ūdens patēriņš pazeminājās par -16 %, un enerģijas patēriņš – par 14 %.
  • Ar prieku varam paziņot arī to, ka Viļņas ražotne ir ražotne, kur nav absolūti nekādu antibiotiku, un mēs pat dodam patvērumu bitēm.

Tie ir daži piemēri, un “Teva” Viļņas ražotne ir tikai viens no tiem. Tiek gatavotas jaunas iniciatīvas, kā samazināt atkritumus, iespējami samazināt dabas resursu izmantošanu un būt ražotājam ar atbildīgu attieksmi pret vidi.

Papildus minētajām programmām gan Viļņas ražotne, gan komerciālie biroji visās trīs Baltijas valstīs pastāvīgi strādā pie daudzveidīgiem projektiem, kas saistīti ar dažādību un iekļaušanu, darbinieku iesaistīšanu, un sociālās atbildības programmām.

Ar skatu uz priekšu – Mazi soļi, liela ietekme

Lai gan daudzas iniciatīvas jau īstenojas, mēs esam pārliecināti, ka joprojām varam darīt vairāk, lai glābtu vidi un planētu. Mūsu vides kampaņa “Mazi soļi, liela ietekme” apvienos gan izglītojošo, gan praktisko pieeju jaunam dzīvesveidam, kas ir “Teva Baltic” ikdienas darbības daļa. Vēl tāls ceļš ejams, padarot zaļāku mūsu ikdienas dzīvi birojos un arī ražotnē, piemēram, ar atkritumu šķirošanu, dabas resursu taupīšanu un jaunu, radošu pieeju meklēšanu zaļākam dzīvesveidam.

Mēs ticam, ka rūpes par vidi un planētu attiecas uz ikvienu, tāpēc mūsu darbinieku motivēšana un iesaiste šajā projektā ir vitāli svarīga. Jau izziņotas daudzas pašlaik notiekošas iniciatīvas, dodot darbiniekiem iespēju paplašināt zināšanas par šo tematu un arī piedalīties praktiski. Ikviens ir lūgts un laipni gaidīts piedalīties, vai nu piedāvājot jaunas idejas, vai iesaistoties esošajās iniciatīvās.

Veidosim atbildīgu uzņēmējdarbību kopā!

 
NPS-LV-NP-00044

Dalies ar šo lapu:

Jums varētu interesēt...

Teva 2017. gada ziņojumā par sociālo ietekmi izceļ savus galvenos sasniegumus

Teva 2017. gada ziņojumā par sociālo ietekmi izceļ savus galvenos sasniegumus

Slimnīcas saņēmušas farmācijas kompānijas Teva ziedotās Hydroxychloroquine Sulfate tabletes cīņai pr...

Slimnīcas saņēmušas farmācijas kompānijas Teva ziedotās Hydroxychloroquine Sulfate tabletes cīņai pret Covid-19

Būt līderiem - tā ir liela atbildība par pacientiem

Būt līderiem - tā ir liela atbildība par pacientiem

Farmaceitu un aprūpētāju sadarbība Kanādā

Farmaceitu un aprūpētāju sadarbība Kanādā

Pacientu atbalsts neaprobežojas ar palīdzību fizisku simptomu gadījumā

Pacientu atbalsts neaprobežojas ar palīdzību fizisku simptomu gadījumā